در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی برق – کنترل
عنوان :
مطالعه سیستمهای کنترلی با قابلیت پیکربندی مجدد

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
در این پژوهش، سیستم های کنترلی با قابلیت پیکربندی مجدد مطالعه شده می باشد. این سیستم ها به عنوان سیستم های کنترل مقاوم خطا و سیستم های با قابلیت ساختاربندی مجدد نیز شناخته شده اند.
سیستم های تکنولوژی مدرن برای رویارویی با نیازهای عملکردی افزاینده ،به سیستم های کنترل پیچیده نیاز دارند . برای چنین سیستم هایی ، توالی هایی از خطاهای اجزای سیستم می تواند فاجعه آمیز باشد . قابلیت اعتماد در چنین سیستم هایی با تضمین این که خطایی رخ نخواهد داد ،افزایش خواهد پیدا نمود ،اما به هر حال، این هدف غیر واقعی و اغلب غیر قابل دستیابی می باشد زیرا خطاها نه فقط به خاطر کهنگی و فرسودگی اجزای سیستم رخ می دهند،بلکه به خاطر خطاهای انسانی در ارتباط با نصب و نگهداری نیز ایجاد می شوند. پس طراحی سیستم های کنترلی که بتوانند پیش روی خطاهای ممکن مقاوم باشند جهت افزایش قابلیت اعتماد ودردسترس بودن این سیستم ها ،لازم می باشد . این نوع از سیستم های کنترل به عنوان سیستم های کنترل مقاوم خطا شناخته شده می باشد.
آغاز یک سیستم کنترل با قابلیت پیکربندی مجدد تعریف شده و دسته بندی چنینی سیستمهای کنترلی و مطالعه جنبه های کلی مربوطه ارائه شده می باشد. سپس تشخیص و شناسایی خطا به عنوان یک بخش مهم در چنین سیستم هایی از نظر ریاضی مطالعه شده می باشد. یک روش مدلسازی چنین سیستم هایی توسط پارامترهای مارکوف در ادامه ارائه شده که مدلسازی ساختار سیستم خطادار و تحلیل آن را در این حالت نشان می دهد. سپس جنبه های مهمی که در تحلیل و طراحی سیستم FTCS بایستی در نظر گرفته گردد ارائه می گردد و در هر حالت مسئله با یک مثال مطالعه شده می باشد.
در نهایت چند روش کنترلی که بیشتر در طراحی چنین سیستمی بهره گیری شده می باشد ارائه می گردد و برای هر روش یک مثال مطالعه و ارائه شده می باشد.
در پایان نتیجه گیری از این پژوهش ارائه شده می باشد.
مقدمه
سیستم های تکنولوژی مدرن برای رویارویی با نیازهای عملکردی افزاینده ،به سیستم های کنترل پیچیده نیاز دارند . برای چنین سیستم هایی ، توالی هایی از خطاهای اجزای سیستم می تواند فاجعه آمیز باشد . قابلیت اعتماد در چنین سیستم هایی با تضمین این که خطایی رخ نخواهد داد ،افزایش خواهد پیدا نمود ،اما به هر حال، این هدف غیر واقعی و اغلب غیر قابل دستیابی می باشد زیرا خطاها نه فقط به خاطر کهنگی و فرسودگی اجزای سیستم رخ می دهند،بلکه به خاطر خطاهای انسانی در ارتباط با نصب و نگهداری نیز ایجاد می
شوند. پس طراحی سیستم های کنترلی که بتوانند پیش روی خطاهای ممکن مقاوم باشند جهت افزایش قابلیت اعتماد و در دسترس بودن این سیستم ها ،لازم می باشد . این نوع از سیستم های کنترل به عنوان سیستم های کنترل مقاوم خطا شناخته شده می باشد.
در طول سه دهه گذشته، تقاضای روبه رشدی برای قابلیت اعتماد، ماندگاری و قابلیت نگهداری در سیستم دینامیک، تحقیقات را در زمینه تشخیص خطا و عیب یابی ایجاد کرده می باشد. چنین کوشش هایی منجر به پیشرفت بسیاری از روش های FDD شده می باشد. همزمان با آن، پژوهش روی سیستم های کنترلی مقاوم خطا (FTCS) و با قابلیت پیکر بندی مجدد افزایش یافته که تحقیقات اولیه روی کنترل ساختار بندی مجدد و سیستم های کنترلی پرواز خود تعمیر در اوایل 1980 شروع گردید. به هر حال، در مقایسه با FDD، کتابهای بسیار کمی روی موضوع FTCS چاپ گردیده اند. اگر چه تحقیقات انفرادی گسترده ای روی FTCS  انجام شده می باشد، مفاهیم سیستماتیک، روش های طراحی و حتی اصطلاح شناسی آن هنوز استاندارد گذاری نشده می باشد. به علاوه، بنا به علت های تاریخی، عمده تحقیقات روی FDD و کنترل پیکر بندی مجدد/ ساختار بندی مجدد مستقل انجام شده می باشد.
بسیاری از روش های FDD به عنوان یک ابزار عیب یابی یا مانیتورینگ و نه به عنوان یک بخش از FTCS  گسترش یافته می باشد. واضح می باشد که بعضی از روش های FDD موجود، نیاز ساختار بندی مجدد کنترل کننده را ممکن می باشد برآورده نکند. از سوی دیگر بسیاری از کنترل های پیکربندی مجدد با فرض اطلاعات کامل از FDD طراحی شده می باشد. عکس العمل بین FDD و FTCS و طراحی مجتمع این دو برای کاربردهای روی خط زمان حقیقی اهمیت بسیاری دارد. یک نتیجه نادرست یا با تأخیر فراوان از FDD، ممکن می باشد باعث تلفات در عملکرد سیستم و حتی ناپایداری کل سیستم گردد. یک کنترل کننده نامناسب نیز بر اساس اطلاعات نادرست از FDD، منجر به عملکرد ضعیف و حتی ناپایداری کل سیستم می گردد.
تعداد صفحه : 113
قیمت : 14700 تومان

 
***

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد برق کنترل: طراحی و پیاده سازی سامانه اتوماسیون ماشین های آهار

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید