در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

طراحی سیرکولاتور دو بانده میکرواستریپ کوچک با DGS

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
در این پروژه سیرکولاتور دو بانده با ابعاد کوچک ارائه شده می باشد. در طراحی سیرکولاتور مورد نظر از کوپلر شاخه ای (BLC) میکرواستریپی دو بانده کوچک شده بهره گیری شده می باشد. پس در این پروژه بیشتر بر روی چگونگی کوچک سازی و دو بانده کردن کوپلر شاخه ای میکرواستریپی با بهره گیری از مدارات T و همچنین DGS متمرکز شده ایم. در کوپلر شاخه ای پیشنهادی از مدارات T در هر شاخه که دارای طول الکتریکی 90± درجه در دو بانده می باشند، بهره گیری شده می باشد. از طرفی در صفحه زمین در زیر خطوط این کوپلر DGS هایی قرار دارند که با بهره گیری از این DGS ها، طول الکتریکی خطوط کاهش یافته و ابعاد کوچکتر می گردند. کوپلر دو بانده کوچک شده توسط نرم افزارهای Serenade و ADS و Ansoft تحلیل شده و نتایج شبیه سازی در این پروژه آورده شده اند. سپس با بهره گیری از کوپلرهای دو بانده کوچک شده، سیرکولاتور مورد نظر طراحی گردیده می باشد.
مقدمه:
امروزه تقاضا برای بهره گیری از عناصر دو بانده در صنعت مخابرات رو به افزایش می باشد. سیستمهای مخابرات با آنتن های دو بانده کاربرد زیادی دارند. سیرکولاتور یکی از عناصر اصلی در چنین سیستم هایی می باشد. با بهره گیری از سیرکولاتور دو بانده می توان از یک تغذیه بین آنتن و سیستم مخابراتی بهره گیری نمود. یکی از اجزای اصلی در ساخت سیرکولاتورهای چهار پورتی، کوپلرهای هایبریدی و کوپلرهای شاخه ای (BLC) می باشند.
(BLC) از چهار خط انتقال به طول ربع طول موج مؤثر در فرکانس اصلی و هارمونیک هایی کار می کند.
معمولا این کوپلرها بزرگ هستند و سطح و فضای اشغال شده توسط آن ها زیاد می باشد. در اکثر کاربردهای امروز به خصوص در بردهای صفحه ای و میکرواستریپی، این عیب به شمار می رود. پس، امروزه روش های مختلفی برای کوچک سازی و افزایش پهنای باند این کوپلرها ارائه شده می باشد.
در مخابرات مدرن امروزی نیاز به اجزاء دو بانده بالاخص کوپلر BLC دو بانده، می باشد تا مقدار عناصر مورد بهره گیری، کاهش یابد.
Hsiang از خطوط چپگرد برای دو بانده کردن کوپلر بهره گیری کرده می باشد. BLC شامل خطوط متصل شده به یک جفت المان موازی گزارش شده می باشد.
در این پروژه با بهره گیری از روشهای کوچک سازی BLC و ترکیب آن ها با روشهای دو بانده سازی آغاز BLC با ابعاد کوچک در دو بانده 900Mhz و 2400Mhz طراحی شده می باشد سپس برای کاهش بیشتر سطح BLC صفحه ای از DGS ها بهره گیری شده می باشد.
گزارش ارائه شده از نمونه طراحی سیرکولاتور مورد نظر شامل قسمت های زیر می باشد:
در فصل اول کلیاتی در مورد مراحل انجام پروژه، هدف از انجام مراحل کار، پیشینه پژوهش های انجام شده در مورد مدارمورد نظر و روش کمی کار مورد مطالعه قرار گرفته می باشد.
در فصل دوم آغاز چگونگی افزایش پهنای باند کوپلرها، کوچک سازی با بهره گیری از مدار T و بهره گیری از مدار π برای دو بانده نمود ن کوپلربررسی شده می باشد. سپس با بهره گیری از نرم افزارهای تخصصی مانند Serenade و Ansoft مدارات ذکر گردیده تحلیل گشته و نتایج شبیه سازی آورده شده اند.
در ادامه کوپلر کوچک شده با بهره گیری از مدار T، با در نظر داشتن طریقه ارائه شده در دو بانده کردن کوپلر با مدار π، در فصل سوم دو بانده شده و روابط حاصل برای دو بانده کردن آن به دست آمده می باشد.
کوپلر به دست آمده با بهره گیری از نرم افزار ADS و Serenade و Ansoft تحلیل و بهینه گشته می باشد و منحنی های مربوط به آن در این فصل آورده شده اند.
در فصل چهارم DGS به عنوان ابزاری برای کوچک سازی مدارات صفحه ای تبیین داده شده و از آن برای کوچکتر کردن ابعاد کوپلر دو بانده بهره گیری شده می باشد. نتایج شبیه سازی کوپلر حاصل، نشان داده شده می باشد. چگونگی بهره گیری از کوپلر به دست آمده در طراحی سیرکولاتور در فصل پنجم تبیین داده شده می باشد و در انتها در فصل ششم نتیجه گیری و پیشنهاداتی برای ادامه کار آورده شده می باشد.
تعداد صفحه : 102
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه کارشناسی ارشد رشته برق :میزان تحمل بار در روبات ها توسط سیستم های هوشمند

***

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید