در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی مخابرات

عنوان:

تحلیل لایه فیزیکی و MAC در شبکه های 3GPP-LTE

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
بعضی از گروه های مخابراتی در 3rd Generation partnership project) 3GPP) در جهت حرکت آهسته تر به سمت 4G از سال 2004 استاندارد جدیدی را برای موبایل نسل سوم در نسخه هشتم بنام LTE، تعریف کرده اند. در واقع هدف ارایه سرویس های جدید بر اساس تکنولوژی شبکه سلولی، در همان باند فرکانسی نسل دوم و سوم می باشد.
LTE یک تکنولوژی دسترسی جدید رادیویی در جهت بهبود UMTS می باشد. یکی از اهداف اصلی این نسخه، ساده کردن معماری شبکه و انتقال از شبکه سوییچینگ مداری به بسته ای بر روی شبکه های تمام IP میباشد، که به مقصود ساده سازی در جهت ارائه سرویس های مختلف تحت یک تکنولوژی و کاهش قیمت سرویس ها میباشد. در واقع جمع بندی تمام سرویسها تحت یک تکنولوژی، از اهداف اصلی 3G-LTE (تکامل یافته UMTS) می باشد.
یکی از ابعاد تحلیل لایه فیزیکی و MAC، مدیریت طیف در جهت افزایش ظرفیت و کاهش تداخل می باشد، که در این سمینار بعد از آشنایی با لایه فیزیکی و MAC، مدیریت تخصیص منابع در جهت کاهش تداخل با بهره گیری از بهره گیری مجدد فرکانسی را مطالعه میکنیم.
مدیریت موثر طیف، یا مدیریت منابع رادیویی (RRM)، در حالت تک کاربره موضوعی می باشد که در آن بایستی طرح مدولاسیون، ریت کد، توان انتقالی و پروتکل انتقال، بهینه گردد. اما در مورد چند کاربره تخصیص منابع بایستی به لیست فوق افزوده گردد. کاربران بایستی منابع موجود را به نحوی کارآمد تقسیم کنند و در عین حال بایستی تداخل بین کاربران حداقل گردد. بهره گیری از روش OFDM برای تسهیم کاربران در یک سلول تحت شرایط خاص، تداخل بین کاربران را حذف می ‌کند. اما کاربران در سلولهای مختلف ممکن می باشد هنوز با یکدیگر تداخل داشته باشند؛ که به استراتژی تخصیص کانال وابسته می باشد.
مقدمه:
ارگان استاندارد سازی GPP3 مستنداتی برای سیستمهای مبتنی بر UTRAN در سال 1989، از زمانی که شرکت GPP3 ایجاد شده می باشد، تولید کرده اند. استاندارد از سال 2004 تحت ویرایش 6 ایجاد شده می باشد و امروزه ویرایش 8 آن حاضر شده می باشد، موازی با گسترش مستندات بر روی 3G WCDMA و WCDMA و HSDPA و ELU؛ GPP3 از سال 2004 شروع به استانداردسازی NUTRA گسترش یافته (EUTRA) یا LTE-GPP3 کرده می باشد، هدف LTE-GPP3 حفظ رقابت سیستم های 3G با سایر سیستم ها، در ده سال آینده و بیشتر از آن می باشد. LTE-GPP3 یکی از پنج استاندارد اصلی می باشد که به عنوانG3.9 شناخته میشود که باقی استانداردها شامل:
– 3GPP HSPA+
– 3GPP Edge Evolution
– (3GPP2 Ultra-Mobile Broadband (UMB
– Mobile WiMAX™ (IEEE 802.16e), which encompasses the earlier WiBro
LTE قدم بعدی در سرویس های سلولی نسل سوم می باشد. LTE استاندارد GPP3 می باشد که سرعتی معادل 50Mbs در لینک بالا رونده و 100Mbs در لینک پایین رونده ایجاد می ‌کند. LTE فواید تکنیکی زیادی را برای شبکه های سلولی خواهد آورد مانند، پهنای باند انعطاف پذیر از 1.25Mhz تا 20Mhz، که همین امر نیازمندی های بسیاری از اپراتورها را که میخواهند پهنای باند متفاوتی را تخصیص دهند، تامین می ‌کند، همچنین این موضوع به اپراتورها اجازه میدهد که سرویس های متنوعی را متناسب با پهنای باند ارائه دهند. از LTE انتظار میرود راندمان طیف را در شبکه های G3 بهبود دهد که این امر به حامل ها اجازه حمل اطلاعات بیشتر و سرویسهای صدا با نرخ بالاتر را روی همان پهنای باند داده شده را میدهد.
تعداد صفحه : 89
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود سمینار کارشناسی ارشد مهندسی برق مخابرات: محفظه محافظ آنتن رادار

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق