در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار کارشناسی ارشد مهندسی برق- قدرت

اثرات تولید پراکنده (DG) در صنعت برق امروز

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده

در این نوشته به گونه مفصل معایب و مزایای تولید پراکنده مورد مطالعه قرار گرفته و تکنولوژی های موجود در تولید پراکنده خصوصا تولید همزمان برق و گرما Co-generation تصریح می گردد و در ادامه راه کارهایی برای بهره گیری درست و مفید DG و بهره برداری بهینه اظهار می گردد. همچنین لزوم سرمایه گذاری در این بخش اظهار شده و استانداردهای موجود در این زمینه به گونه مختصر معرفی گردیده می باشد.
همچنین اثرات مختلف تولید پراکنده مانند کم کردن هزینه مربوط به تجهیزات، امکان کاربرد مجزا یا متصل به شبکه، کاهش وابستگی صنعت برق به کشورهای خارجی، افزایش بازدهی سرمایه گذاری و اصلاح قله مصرف تصریح نمود.
مقدمه
به گونه اختصار منابع تولید پراکنده (Dispersed-Generation) را می توان به عنوان منابع تولید توان الکتریکی که به شبکه های فوق توزیع و یا توزیع و یا به مصرف کننده های محلی متصل می گردد تعریف نمود. این نیروگاهها عموماً ظرفیت تولید کمی به نسبت به ژنراتورهای بزرگ متصل به شبکه دارند. اما به دلیل مزایا و کاربردهای خاص خود مورد توجه واقع شده می باشد. در سالهای اخیر که تحولی در ساختار صنعت برق صورت گرفته و باعث شده می باشد که کم کم سیستم های قدرت از ساختار سنتی به ساختار جدید با مالکیت خصوصی روی آورند اهمیت این گونه تولید به علت های مختلفی مانند زمان نصب و بهره برداری کوتاه هزینه نصب کم و راندمان بالا و…. بیشتر شده می باشد.
تحقیقات انجام گرفته به وسیله مؤسسه EPRI نشان می دهد که تا سال 2010، نزدیک به 25 درصد از تولیدات برق، توسط نیروگاههای تولید پراکنده انجام خواهند گرفت که این رقم طبق تحقیقات Natural Gas Faundation تا 30 درصد نیز پیش بینی شده می باشد.
فصل اول:
کلیات تولید پراکنده (DG)
1-1- چکیده:
در این مقاله به گونه مفصل معایب و مزایای تولید پراکنده مورد مطالعه قرار گرفته و تکنولوژی های موجود در تولید پراکنده خصوصا تولید همزمان برق و گرما Co-generation تصریح می گردد و در ادامه راه کارهایی برای بهره گیری درست و مفید DG و بهره برداری بهینه اظهار می گردد. همچنین لزوم سرمایه گذاری در این بخش اظهار شده و استاندارد های موجود در این زمینه به گونه مختصر معرفی گردیده می باشد.
2-1- مقدمه:
به گونه اختصار منابع تولید پراکنده (Dispersed-Generation) را می توان به عنوان منابع تولید توان الکتریکی که به شبکه های فوق توزیع و یا توزیع و یا به مصرف کننده های محلی متصل می گردد تعریف نمود. این نیروگاهها عموماً ظرفیت تولید کمی به نسبت به ژنراتورهای بزرگ متصل به شبکه دارند. اما به دلیل مزایا و کاربردهای خاص خود مورد توجه واقع شده می باشد. در سالهای اخیر که تحولی در ساختار صنعت برق صورت گرفته و باعث شده می باشد که کم کم سیستم های قدرت از ساختار سنتی به ساختار جدید با مالکیت خصوصی روی آورند اهمیت این گونه تولید به علت های مختلفی مانند زمان نصب و بهره برداری کوتاه هزینه نصب کم و راندمان بالا و… بیشتر شده می باشد.
تحقیقات انجام گرفته به وسیله مؤسسه EPRI نشان می دهد که تا سال 2010 ، نزدیک به 25 درصد از تولیدات برق، توسط نیروگاههای تولید پراکنده انجام خواهند گرفت که این رقم طبق تحقیقات Natural Gas Faundation تا 30 درصد نیز پیش بینی شده می باشد.
وزارت انرژی آمریکا (Department of Energy)، تولید پراکنده را استراتژی قرن 21 می داند و این براهمیت این مسأله می افزاید منابع تولید پراکنده اکثراً به شبکه های توزیع و یا فوق توزیع متصل می شوند و از آنجایی که این شبکه ها بصورت شعاعی هستند و کل شبکه بعد از پست فوق توزیع به عنوان یک مدار غیرفعال در نظر گرفته شده می باشد. و در طراحی، امکان اتصال یک ژنراتور یا مولد در نظر گرفته نشده می باشد. و همزمان با نصب واحدهای تولیدی کوچک (تولید پراکنده)، این شبکه ها به شبکه های فعال تبدیل می شوند، پس نصب تولیدات پراکنده در سمت بار یا در طول فیدر فشار متوسط، تأثیر قابل توجهی بر توان عبوری، ولتاژ نقاط مختلف و… خواهد داشت. این تأثیرات می تواند در جهت بهبود وضعیت شبکه و یا عکس آن باشد و پس بایستی قبل از نصب تآثیر آن را بر روی پروفیل ولتاژ- جریان خطوط- جریان اتصال کوتاه – قابلیت اطمینان پایداری گذرای سیستم، حفاظت سیستم، پایداری دینامیکی و… مطالعه نمود.
همانطور که می دانید، هر سیستمی در کنار مزایای خود معایبی هم دارد و شبکه تولید پراکنده هم از این قاعده مستثنی نیست و از آنجایی که کشورهای جهان و نیز کشور ما، بسوی این گونه تولیدات پیش می طریقه، مطالعه معایب و مزایای این سیستم می تواند مفید واقع گردد.
تعداد صفحه : 53
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه برق (مخابرات-سیستم): تشخیص کور پارامترهای اسکرمبلرهای مبتنی بر LFSR، درداده‌های دیجیتالی

***

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید