سمینار ارشد مهندسی برق الکترونیک: طراحی و ساخت مکان یاب عیب کابل به روش آمیختار

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

طراحی و ساخت مکان یاب عیب کابل به روش آمیختار

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
دو گروه مکان یابی خطا در کابل ها، روش های نرمینالی و روش های ردیابی هستند. تکنیک های مختلفی که توسط محققان، کارخانه جات تجهیزات مکان یابی خطا و مصاحبه با کارشناسان معین شده می باشد. هرکدام از آنها به طوری که روش عمومی و تئوری آن برای مشخص شدن عملکرد هر روش تشریح شده باشد در این پروژه اختصار شده می باشد.
روش های انعکاس سنجی، با ارسال یک سیگنال فرکانس بالا به سیم و اندازه گیری انعکاسی برگشتی بهره گیری رایج در مکان یابی خطاهای سیم دارند. چندین روش مکان یابی خطا براساس بهره گیری از پل هستند. روش پل احتیاج به بهره گیری از یک پل مقاومتی برای معین کردن مکان خطا دارند و فقط برای مدارهای چند فاز مفید هستند همچنین بعضی از روش های مکان یابی خطا روش های ردیابی هستند که در این پروژه توصیف شده اند.
یک روش حوزه فرکانس جدید که انعکاس سنجی سیگنال در هم شده نامیده می گردد، در این پروژه همراه با ترکیب روش انعکاس سنجی حوزه زمان توصیف شده می باشد. سیستم نمونه از پهنای باند 200 – 400MHz با 200 پله با فرکانس نمونه برداری 20KHz بهره گیری می کند، تا دقتی در حد  15cm را ارائه دهد. سیستم ارائه شده از روش انعکاس سنجی حوزه زمان برای فواصل بین 15m تا 500m بهره گیری می کند. در این روش پالسی به کابل فرستاده می گردد و انعکاس می یابد. سپس زمان سپری شده محاسبه می گردد، برای مکان یابی خطا در کابل با دقت تقریبی 2%، ترکیب این دو روش برای کابل های هم محور می تواند دقت مناسبی را در مکان یابی خطای کابل ارائه دهد.
مقدمه:
امروزه کمتر مکان تجاری، مسکونی و صنعتی را می توان پیدا نمود که از انواع کابل ها بهره گیری نشده باشد، گستردگی بهره گیری از کابل ها در زندگی امروزی بشر، لزوم بهره گیری از تجهیزاتی جهت عیب یابی و مکان یابی خرابی کابل ها را روشن می کند.
با گسترش بهره گیری از کابل ها روش های مکان یابی خرابی کابل ها نیز روبه پیشرفت بوده و مسیر پویایی را پیموده می باشد، هرچه به جلو پیش می رویم این روش ها از پیچیدگی بیشتری (و معمولا به همان نسبت از کیفیت و دقت بالاتری) برخوردارند. در این پروژه با نگاهی دقیق به سیر تکاملی و نیز انواع روش ها، مزایا و معایب هرکدام را برشمرده و در نهایت روش جدیدی را ارائه کرده، که این روش در ادامه سیر تکاملی روش های انعکاس سنجی بوده و از ویژگی های قابل ملاحظه ای برخوردار می باشد.
لزوم بکارگیری این تجهیزات ما بر آن داشت که قدمی هرچند کوچک در این راه برداریم، و نگاهی دقیق تر و جامع تر به این مسئله داشته باشیم، و با ارائه راهکاری نو مکان یابی خرابی در کابل ها را کاربردی تر و سودمندتر از قبل بسازیم و در نهایت آن را به مرحله ساخت رسانده و نمونه ای عملی از آن ارائه شده می باشد.
در فصل اول آغاز انواع خطاها تعریف شده و سپس مروری به انواع روش های ردیابی می پردازد.
در فصل سوم قسمت نرم افزار این پروژه ارائه شده که شامل نرم افزار میکرو کنترلرها و کامپیوتر می باشد.
در نهایت در فصل آخر به نتیجه گیری انواع روش های موجود پرداخته و مزایا و معایب و چگونگی ادامه کار بر روی روش های مکان یابی را تشریح کرده می باشد.
امید می باشد که ارائه این پروژه در این راه مفید و موثر واقع گردد.
تعداد صفحه : 125
قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

2 Comments

  1. بازتاب: Google
  2. بازتاب: Google

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *