در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
مهندسی برق – مخابرات
عنوان :
طراحی گیرنده ی دیجیتال یک رادار ردگیر تک پالس

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
رادارهای ردگیر در سناریوی دفاعی پدافند هوایی نقشی کلیدی بر عهده دارند. روشهای مختلفی برای ردگیری اهداف مهاجم هست که از میان آنها روش تکپالس به علت دقت بالا، استخراج اطلاعات مکانی هدف به وسیله ی یک پالس واحد و بعضی ویژگیهای منحصر به فرد دیگر، به گونه خاص مورد توجه و بهره گیری قرار گرفته می باشد.
از طرف دیگر، گیرندههای دیجیتال که با نمونهبرداری از میان سیگنال دریافتی آنتن و پردازش نمونه ها، آشکارسازی را انجام میدهند، به خاطر مزایای خاص مدارهای دیجیتال بر آنالوگ، مانند دقت و پایداری بالا، عدم تغییر پارامترها در اثر شرایط محیطی، انعطاف پذیری و حجم و وزن کمتر و …، به سرعت در حال جایگزینی گیرنده های آنالوگ میباشد. در این پروژه، طراحی یک گیرنده ی دیجیتال برای یک رادار ردگیر تکپالس که از سیگنال IF نمونه برداری می ‌کند، مورد مطالعه قرار میگیرد و پارامترهای لازم برای ردگیری را استخراج میشود.
مقدمه:
اهمیت رادار ردگیر در سیستمهای دفاعی و نیز در کاربردهای فراوان غیرنظامی امروزه بر کسی پوشیده نیست. رادارهای ردگیر با استخراج پیوسته دقیق مکان هدف، امکان تعیین خط سیر هدف، سرعت آن و پی شبینی مکان بعدی آن را نیز فراهم می کنند.
از میان روشهای ردگیری راداری، روش تکپالس به دلیل قابلیت ویژه که در متن این رساله تفصیل بحث گردید هاند و از همه مهمتر دقت بالای ردگیری، جایگزین روشهای دیگر گردیده می باشد و تقریباً همه ی سیستمهای ردگیری راداری جدید مجهز به این تکنیک می باشند.
این رادارها در زمان گذشته به گونه کامل با قطعات آنالوگ ساخته می شده اند. با پیشرفت فن آوری مدارهای دیجیتال خصوصاً ورود مبدل های آنالوگ به دیجیتال سریع و دقیق و نیز پردازشگرهای سیگنال دیجیتال بلادرنگ و پیشرفت تئوری پردازش دیجیتال، رویکرد به سیستمهای دیجیتال به ویژه پردازشگرهای دیجیتال روزافزون شده می باشد. دلیل عمدهی این امر، دقت، پایداری، انعطاف پذیری و ساختار فشردهی مدارهای دیجیتال در مقایسه با مدارهای آنالوگ می باشد.
در این رساله، یک رادار ردگیر تکپالس با پارامترهای واقعی توصیف شده و سپس یک گیرنده ی دیجیتال با نمونه برداری از سیگنال دریافتی در مرحله ی فرکانس میانی و پردازش نمونه ها، طراحی گردیده می باشد.
این رساله شامل چهار فصل می باشد. در فصل اول، سیستمهای راداری به گونه کلی معرفی شده اند و طرز کار یک رادار عمومی تبیین داده شده می باشد.
در فصل دوم، انواع روشهای ردگیری به ترتیب تکامل تبیین داده شده و طرز کار هر سیستم و مزایا و معایب آن مشخص گردیده می باشد.
در فصل سوم، روش ردگیری تکپالس به عنوان روش برتر توصیف شده و گیرنده ی آن و انواع مختلف پردازشگرهای آن مطالعه گردیده و در نهایت یک روش برای پردازش سیگنالهای دیجیتال انتخاب شده می باشد.
در فصل چهارم روش طراحی یک گیرنده ی دیجیتال و بلوک های قبل از مبدل آنالوگ به دیجیتال، مانند تقویت کننده، فیلتر و AGC، تبیین داده شده و با در نظر داشتن ویژگی های سیگنال IF، تعداد بیت، فرکانس نمونه برداری و سایر پارامترهای مبدل انتخاب گردیده می باشد. در ضمن روش پردازش سیگنال به مقصود استخراج پارامترهای لازم برای ردگیری بحث شده می باشد.
انجام این پروژه گرچه با کوشش فراوان و در مدت زمان نسبتاً زیاد و با مطالعات گسترده ای انجام گرفته، اما قطعاً دارای نقایص و محدودیت هایی می باشد و می توان آن را به عنوان قدم اول از یک راه طولانی تلقی نمود. به امید گام های آینده و آینده ای درخشان برای کشور اسلامی مان.
تعداد صفحه : 97
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد برق الکترونیک: طراحی و تحلیل یک مخلوط کننده متعادل در باند فرکانسی

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید