در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

شبیه سازی شبکه های نوری مبتنی بر پروتکل سوییچینگ بسته ای

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
در این پایان نامه با معرفی معماری شبکه سوییچ های بسته ای نوری و اجزای آنها، پروتکل های شبکه و محدودیت های حاکم بر آنها مطالعه شده می باشد.
با بهره گیری از نتایج شبیه سازی پروتکل های تشکیل برست و حل تصادم با قطعه بندی برست و اعمال روش قطعه بندی و دور انداختن (SDP) نشان می دهیم که برست های با طول ثابت، در مقایسه با برست های با توزیع نمایی احتمال تلفات بسته را کاهش می دهد. در صورتی که طول ثابت برست، بهینه انتخاب گردد می توان احتمال تلفات بسته را کمتر نمود.
با در نظر داشتن نتایج اعمال QoS پشتیبانی شده در شبکه و تشکیل برست تا دو اولویت با بهره گیری از چهار کلاس بسته برای نسبت های مختلف بسته، با بهره گیری از آستانه بهینه و ارسال برست اولویت بالا با نسبت کمتر در مقایسه با برست اولویت پایین، نظاره گردید که این روش، کمترین تلفات را نسبت به سایر تکنیک ها، تحمیل می کند.
مقدمه
در دهه گذشته بحث شبکه ها رشد قابل توجهی در ارسال حجم اطلاعات داشته اند به مقصود توسعه ظرفیت بالا برای شبکه ها یکی از نیازهای اساسی توانایی رشد و افزایش پهنای باند مورد نیاز می باشد با در نظر داشتن اینکه خطوط فیبر نوری پهنای باند بسیار زیادی دارند شبکه های نوری با بهره گیری از روش مالتی پلکس طول موج، یک انتخاب منطقی برای تقاضاهای ارتباطی آینده هستند.
بخشی از ترافیک ارسال شده روی شبکه های کنونی با نرخ بی سابقه ای در حال پیشرفت می باشد. مؤسسات ارتباطات دیتا و ارتباطات راه دور در حال رقابت برای دسترسی به مجموعه درخواست های ذیل می باشد.
سوییچ های برست نوری اسبابی برای انتقال اینترنت پرسرعت روی شبکه های نوری باشد. همچنین اطلاعات کنترلی و دیتا در میان کانال هایی با طول موج های مختلف در یک سیستم WDM ارسال شوند پس با ارسال برست ها و سرآیندها به صورت جداگانه روی کانال های مختلف پروتکل های جدید برای برطرف کردن تلفات ضروری می باشد.
فصل اول
مقدمه
1-1- تکامل شبکه های نوری
در دهه گذشته بحث شبکه های رشد قابل توجهی در ارسال حجم اطلاعات داشته اند. با توسعه اینترنت بیشتر مردم با کلیک کردن روی یک دکمه، اطلاعات سودمند فراوانی را به دست می آوردند. این تحول عظیم بسیاری از فرصت های جدید در شبکه مثل تقاضای سریع مردم، کاربردهای بهتر و سرویس های مختلف را به وجود می آورد.
توسعه سریع اینترنت و در هر صورت افزایش تقاضا برای اطلاعات چند رسانه ای محققان را بر آن داشته تا روی محدودیت های شبکه های ارتباطی و کامپیوترها به سرعت کار کنند.
به مقصود توسعه ظرفیت بالا برای شبکه ها یکی از نیازهای اساسی توانایی رشد و افزایش پهنای باند مورد نیاز می باشد به طوری که نیاز به تقویت و افزایش حجم اطلاعات در مقیاس شبکه های کنونی احساس می گردد.
شبکه های نوری یک انتخاب منطقی برای تقاضاهای ارتباطی آینده هستند. خطوط فیبر نوری پهنای باند بسیار زیادی در حدود 25THz را ارایه می دهد. روشی که این رشد را در بهره گیری مناسب از پهنای باند و افزایش حجم اطلاعات به وجود می آورد روش مالتی پلکس تقسیم طول موج (WDM) می باشد. در شبکه های WDM کانال ها به وسیله تقسیم پهنای باند به تعدادی طول موج یا باندهای فرکانسی به وجود می آیند. طوری که پس از تقسیم بندی پهنای باند به باندهای فرکانسی هرکدام از کانال ها با بیشتری نرخ بیت قابل دسترسی هستند. برای اینکه بتوانیم از این پهنای باند با یک روش مناسب بهره گیری کنیم نیاز به ایجاد ساختارهای انتقال کارآمد و ایجاد پروتکل های پایه ای براساس وضعیت تکنولوژی قطعات نوری از نظر صنعتی می باشد.
شکل 1-1 روش های مختلف تکامل انتقال نوری را نشان می دهد.
اولین تولیدات شبکه ای ساختار شبکه های نوری شامل لینک های WDM نقطه به نقطه می باشد. پس شبکه های شامل چند لینک نقطه به نقطه، همه ارتباطات داخل هر گره از یک ورودی فیبر از نور به الکترونیک تبدیل می شوند. که در نهایت همه ترافیک خروجی از الکترونیک به نور تبدیل شده و روی فیبر خروجی ارسال می شوند.
دومین نسل تولیدات ساختار شبکه ای نوری روی مالتی پلکس پیاده و سوار طول موج (WADM) استوار شده می باشد. در این شرایط ترافیک در محل های طول موج می تواند پیاده و سوار گردد. WADM ها روی کانال های انتخاب شده در فیبر اقدام کرده و اجازه می دهد سایر طول موج ها دست نخورده عبور کنند. به گونه کلی تعداد طول موج های ترافیکی عبور داده شده بیشتر از ترافیک پیاده شده در یک گره خاص می باشد. با بهره گیری از WADM و پیاده کردن طول موج هایی که در مقصد نهایی گره جاری بایستی بهره گیری شوند و اینکه اجازه بدهیم به سایر طول موج ها و ترافیک عبور داده شوند می توانیم هزینه کل بهره گیری شده در شبکه را کاهش دهیم.
تعداد صفحه : 166
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد رشته برق الکترونیک: بررسی مدل های هایبرید ANN/HMM و Fuzzy HMM در بازشناسی گفتار اتوماتیک

***

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید