در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

بکارگیری برنامه ریزی پویا در جایابی منابع تولید پراکنده در شبکه های توزیع بار متغیر به مقصود کاهش تلفات و افزایش قابلیت اطمینان

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
منابع تولید پراکنده مانند پیل های سوختی، میکروتوربین ها و… کاربرد فراوانی در سیستم قدرت پیدا کرده اند و بیشتر در سمت مصرف کننده و نزدیک بار شبکه های قدرت نصب می شوند. مطالعات انجام شده تا به امروز نشان می دهد بهینه سازی در شبکه های قدرت زمانی حاصل می گردد که اهداف متعددی مانند تولیدات پراکنده در آن لحاظ شده باشند. این منابع در صورتی که به صورت مناسب و بهینه در شبکه قرار گیرند می توانند باعث کاهش تلفات و بهبود قابلیت اطمینان شبکه شوند. هدف اصلی این پژوهش جایابی منابع تولید پراکنده در شبکه های توزیع به مقصود بهبود قابلیت اطمینان و کاهش تلفات در حضور بار متغیر می باشد. تابع هدفی بر پایه این اهداف مطرح و طراحی می گردد. الگوریتم بهینه سازی بر پایه برنامه ریزی پویا در این پایان نامه با طراحی تابع هدف، چگونگی بهینه سازی و نتایج بر روی شبکه نمونه توزیع در این پایان نامه آمده می باشد.
مقدمه
با تحول سیستم های قدرت از ساختار سنتی به سمت ساختار رقابتی از یک سو و پیشرفت تکنولوژی از سوی دیگر انتظار می رود که تولیدات کوچک موسوم به تولید پراکنده، تأثیر اساسی و مهمی را در آینده این صنعت بازی کند.
عوامل محرک فراوانی باعث افزایش تمایل به بکارگیری منابع تولید پراکنده شده می باشد. به گونه کلی می توان گفت مهمترین مزیت بهره گیری از این تولیدات، نزدیکی به مصرف کننده و در نتیجه کاهش تلفات و بهبود قابلیت اطمینان بار و شبکه می باشد. در کنار آن می توان به حذف محدودیت های مکانی و جغرافیایی تولیدات کوچک نسبت به نیروگاه های بزرگ، حذف یا کاهش هزینه های مربوط به احداث و بهره برداری از شبکه های انتقال و توزیع، ریسک پایین در سرمایه گذاری، زمان نصب و راه اندازی کمتر، محیط زیست پاک تر، امکان تولید توان های بالا از واحدهای با حجم کم و بهره گیری از منابع انرژی های تجدیدپذیر همچون باد و خورشید تصریح نمود.
امروزه با در نظر داشتن کارآمدی زیاد منابع تولید پراکنده در شبکه های توزیع، الگوریتم های تحلیلی و عددی گوناگونی برای مکان یابی DGها، بعضی با قابلیت تعیین اندازه DG و بعضی تنها تعیین کننده تعداد و مکان نصب و راه اندازی DG در سیستم توزیع با اهداف مختلف به کار گرفته شده اند.
در این پایان نامه پس از مطالعات اولیه درمورد روش ها و جوانب مختلف جایابی منابع تولید پراکنده و مطالعه اهداف و محدودیت های موجود و چگونگی مدسازی بار شبکه توزیع و معرفی ابزار بهینه سازی، روشی مناسب برای تخصیص و جایابی این منابع در شبکه های توزیع با ظرفیت مناسب و مکان بهینه ارائه می گردد. بدین مقصود در فصل اول این پژوهش، به مقدمه ای بر تولید پراکنده و شبکه های توزیع پرداخته می گردد. فصل دوم به مطالعه پیشینه موضوع و مطالعات انجام شده در زمینه جایابی منابع تولید پراکنده می پردازد. فصل سوم به ارزیابی قابلیت اطمینان و تلفات شبکه توزیع در حضور این تولیدات می پردازد و جایابی منابع تولید پراکنده مبتنی بر برنامه ریزی پویا در فصل چهارم مورد بحث قرار می گیرد. شبیه سازی و مطالعه نتایج الگوریتم پیشنهادی بر روی شبکه تست مورد نظر در فصل پنجم ارزیابی می گردد و نتایج ارزشمندی در زمینه تخصیص و جایابی این تولیدات در شبکه توزیع ارائه می گردد. در فصل ششم نیز به ارائه نتایج و پیشنهادات در زمینه مورد پژوهش پرداخته می گردد.
تعداد صفحه : 124
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد مهندسی برق مخابرات: روشی جدید برای طراحی تقویت کننده های پهن باند

***

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید