در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

آشکارسازی سیگنال های DTMF برای 64 پورت به گونه همزمان با بهره گیری از XC56309PV100 ،DSP ،IC

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
هدف از این پروژه، آشکارسازی سیگنال های تون DTMF برای 64 مشترک به گونه همزمان و با بهره گیری از آی سی XC56309PV100، ساخت شرکت MOTOROLA می باشد.
در مجموع سیگنالهای تون DTMF در روی صفحه کلید تلفن از ترکیب ماتریسی دو گروه فرکانسی تشکیل شده اند و روشهای گوناگونی برای آشکارسازی تونهای DTMF هست، که از آن جمله می توان به بهره گیری از الگوریتم GOERTZEL که حالت خاصی از DFT می باشد، تصریح نمود.
در این عیان سازی از دو بخش مجزای تخمین اطلاعات طیفی و تصمیم گیری اطلاعات سیگنال بهره گیری شده می باشد. تخمین اطلاعات طیفی مربوط به الگوریتم GOERTZEL میشود و بخش تصمیم گیری از 4 معیار زیر بهره گیری می کند:
– تشخیص انرژی سیگنال تون DTMF
– مطالعه سیگنال تون با بهره گیری از دو سطح آستانه
– مطالعه ماکزیمم متناظر
– مطالعه ماکزیمم هارمونیک دوم متناظر
که در ادامه تشریح پروژه این موردها بازگو می شوند.
از سوی دیگر DSP مورد نظر که از خانواده DSP56300 می باشد دارای هسته اصلی FIXED POINT بوده وآدرس دهی آن 24 بیتی وقابل برنامه ریزی نیز می باشد.
اجزای کلی این IC از پورتهای سریال، پورتهای موازی، تایمرها، حافظه های ROM و RAM  و پورت های GPIO و HOST INTERFACE و… تشکیل شده می باشد. همچنین این IC دارای 60 کیلوبایت حافظه برنامه قابل DOWN LOAD شدن و فضای 3*14 KBYTE RAM و همچنین دارای 2 لینک ST-BUS می باشد که اندازه نرخ آن قابل تعریف می باشد.
در این پروژه برای عیان سازی تونها از بخشهای HOST INTERFACE و ESSI و مدهای کاری مناسب برای اجرای برنامه مورد نظر بهره گیری شده می باشد ، زمانیکه شماره گیری به صورت تون با مرکز انجام می شود برای عیان سازی این شماره گیری، آغاز تون ها از طریق لینک صوتی مشترکین وارد برد MAIN SWITCH شده و سپس برای DETECT شدن به برد DSP منتقل می شوند که در ادامه به آنها می پردازیم.
در پایان، مراحل بارگذاری برنامه نوشته شده با اسمبلی را به تبیین زیر نظاره می نمایید:
SOFTWARES:
ASM56300 –B DTMF.ASM
DSPLNK -B DTMF.CLN
CLDLOD DTMF.CLD > DTMF.LOD
DSP DTMF.LOD DTMF.BIN
مقدمه:
سیگنالینگ DTMF بیش از 30 سال می باشد که برای جایگزینی شماره گیری پالس راه اندازی شده می باشد و امروزه می توان DTMF را به عنوان ابزاری معروف در آدرس دهی، در صنعت مخابرات معرفی نمود.
به گونه کلی هیچ استاندارد واحدی که بتواند همه موردها مربوط به آشکارسازی ارقام DTMF را پاسخگو باشد، وجود ندارد. چندین سند ITU (Q23,Q24، توصیه نامه های TIA/EIA-46db برای این عملکرد با چندین منبع دیگر هست که در کنار یکدیگر می توانند به یک نتیجه مطلوب در مورد آشکارسازی DTMF منجر شوند.
مانند کاربرد های عیان سازی DTMF که می توان به آنها تصریح نمود عبارتند از:
VOX،PBX،IVR،CO و ارسال پیام صوتی وخیلی امکانات گوناگون دیگر که می توان با آشکارسازی DTMF از آنها بهره مند گردید.
با در نظر داشتن اینکه پروژه مذکور برای آشکارسازی 64 مشترک به گونه همزمان می باشد و برای اینکه اجرای سریع و دقیق آن مورد نظر می باشد، نیاز به DSP ضروری می باشد تا ما را هم در هزینه، سرعت و دقت و مصرف کم توان یاری رساند.
از این رو، از پردازشگر XC56309PV100، ساخت شرکت MOTOROLA که IC ای با آدرس دهی 24 بیتی و قابلیت 100MIPS و دارای 2 لینک ST-BUS می باشد، در جهت اجرای این پروژه بر آمدیم.
در ابتدای این گزارش به تشریح سیگنال های DTMF و روشهای آشکارسازی این نوع سیگنال ها می پردازیم، سپس ساختار داخلی DSP مورد بهره گیری را تشریح کرده و در انتها به اجرای پروژه و برنامه نوشته شده برای اجرای آن و نتایج مذکور تصریح خواهیم نمود.
تعداد صفحه : 136
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   مطالعه سیستم زمین شبکه توزیع و تاثیر آن بر حفاظت شبکه

***

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید