دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر آموزش مهارت های مدیریت زمان بر کاهش اهمالکاری و عملکرد تحصیلی 

تکه ای از متن پایان نامه :

 

با شناخت تقرم و تأخر امور وظایف روزمره، حداکثر استفاده از تواناییهای بالقوه خود را به اقدام آورده و بسیار سریع و با اطمینان به اهداف تعیین شده دست یابند.

این امر در سایه استفاده صحیح از زمان شغلی و اوقات فراغت و زندگی خانوادگی تحقق می یابد. کسانیک از اهداف هوشمندانه پیروی می کنند قادرند قدرتهای نیمه خلاق و نیمه هوشیار خود را از طریق خود برانگیختگی و خود انظباطی در جهت فعالیت هایشان بکار گیرند. داشتن اهداف مشخص باعث خواهد شد تا نیروی شما بر روی اهداف و نقاط واقعی متمرکز شده و در نهایت یک کانون پر قدرت برای شما ایجاد شود. البته این مسأله به این امر وابسته می باشد که شما مرتباً از خودتان سوال نکنید که چه کاری بایستی انجام آیا فکر می کنید حفظ وضع موجود بهتر می باشد؟

احتمالاً شما دانشجو هستید. آیا فکر کرده اید بعد از فراغت از تحصیل چه کار بایستی بکنید؟

به نظر می رسد انتخاب شغل و توسعه آن و داشتن هدف در این زمینه چیزی نیست که در محدوده زمانی کوتاهی بخواهید به آن فکر کنید. چنانچه خانواده از آغاز برنامه ریز زمانی مناسبی داشته باشند، به بسیاری از اهداف بلند مدت خود خواهید رسید. انتخاب شغل نیز از آن دسته اهداف بلند مدت می باشد اگر از آغاز درمورد آن تمرکز شود بسیاری از مشکلات فرد و در نهایت جامعه حل خواهد شد و شاید هم اصلاً ایجاد نشود. به همین دلیل داشتن مدیریت و برنامه ریزی در خانواده کمک شایان توجهی در این زمینه خواهد بود. البته این هم مهم نیست که کدامیک از اعضای خانواده می تواند تأثیر هدایت کننده، مدیر و برنامه ریز را به عهده داشته باشد. بلکه این مهم می باشد که در سایه این راهنمایی ها اعضای خانواده ها در زمینه های مختلف زندگی خود را بی نیاز از برنامه ریزی میدانند و مشکل اصلی از همین جا ناشی می شود. اگر به ارتباطی که بین رضایت شغلی، خانوادگی و اجتماعی وحود دارد بیندیشید متوجه خواهید شد که به دلیل نداشتن رضایت در این زمینه، بسیاری از اوقات قسمت مناسب در طولانی مدت منجر به انتخاب شغل مناسب و اهداف مناسب در این زمینه خواهد شد، مهم نیست که نوع شغل افراد چیست مهم اینست که علاقه و اشتیاق لازم به انجام شغل و انگیزه های لازم در این خصوص نیز در فرد هست که اگر به جز این باشد، زمان زیادی از دست رفته می باشد اگر چه برای انتخاب شغل مناسب سازمان های زیادی تأثیر دارند، اما در این میان تأثیر خانواده و اولیای مدرسهف مشاورین و معلمان راهنما به مراتب از دیگران پر رنگ تر می باشد و آنها بیشترین کمک را به دانش آموزان، به خصوص در مقطع دبیرسان می کنند. هر گاه 

 

 

 پایان نامه پایان نامه تأثیر آموزش مهارت های مدیریت زمان بر کاهش اهمال کاری و عملکرد تحصیلی-سایت دی فایل

 

 

از لینک انتهای صفحه ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک انتهای صفحه