امروزه کاهش تعداد حسگر در شبکه به دلیل کاهش هزینه­های پیاده­سازی و هزینه­ی ناشی از تلفات توان در حسگرها مورد توجه قرار گرفته می باشد. با در نظر داشتن مطالبی که در قبلا عنوان گردید، اکثر رویکردها به سمت توزیع تصادفی حسگرها با تعداد کمتر و رسیدن به دقت دلخواه می باشد. البته رویکرد دیگری نیز پیش روی این رویکرد مطرح می باشد که شبکه حسگر بهترین حالت ارتباط را دارا بوده و از لحاظ تعداد حسگر محدودیتی وجود نداشته باشد.

با در نظر داشتن اینکه در محیط­های ساده تحلیلی، برای رسیدن به دقت مناسب از شبکه­های گرید به طوری بهره گیری می­گردد که هر دایره با شش ضلعی تقریب زده شده و کوشش می­گردد در تمام مناطق دقیقا سه حسگر با مختصات معین وجود داشته باشد و با این رویکردها می­توان به یک جایگذاری مناسب رسید.

اما از آنجا که  محیط­های واقعی دارای محدودیت بوده و دقیقا نمی­توان در هر نقطه دلخواه حسگر داشت، پس توزیع حسگرها مطرح می­گردد.

از طرف دیگر برای رسیدن به تعداد حسگر کمتر در شبکه و رسیدن به دقت مناسب کوشش می­گردد از خصوصیات رفتاری هدف بهره گیری گردد. پس اولین هدف در این پژوهش مطالعه چگالی گره­ها بر روی دقت مکان­یابی می باشد.

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه رشته برق ترانزیستور مبتنی بر نانولوله کربنی
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده