امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش نفوذ این نوع منابع ،بخصوص نیروگاه بادی و خورشیدی در شبکه های قدرت، تاثیر آنها بر پایداری، کیفیت توان و قابلیت اطمینان[1] شبکه به یک چالش تبدیل شده می باشد. جهت مطالعه و رفع این معضلات مطالعات و تحقیقات گسترده ای صورت گرفته می باشد، بطور مثال,[5] [6] در مورد اتصال آرایه های خورشیدی و در [8],[7] نیروگاه بادی دو سو تغذیه مورد مطالعه قرار گرفته می باشد و در [9] درمورد ی مطالعه تاثیر اتصال نیروگاه بادی به سیستم و تاثیر آن بر پاسخ فرکانسی شبکه بحث شده می باشد.

روش‌های کنترل فرکانس به انواع مختلفی تقسیم می گردد که در ادامه، این روش‌ها و مقالاتی از این نوع ارائه خواهد گردید.

2-3-1- کنترل فرکانس به کمک زاویه گام

به مقصود تنظیم فرکانس شبکه و کاهش نوسانات ،تحقیقاتی صورت گرفته می باشد بطوریکه در[11],[10] به تصحیح فرکانس با استراتژی کنترل زاویه گام[2] پرداخته می باشد. در این روش زمانی که سرعت باد به حداکثر مقدار مجاز می رسد یا از آن بیشتر می گردد، اندازه تولید باد در حد بالایی قفل می گردد، در این  حالت نیروگاه باد نمی تواند کمکی به تنظیم فرکانس انجام د÷هد. اگرچه معمولا  این مساله تاثیر منفی بر شبکه ندارد. در [12] به مدلسازی توربین بادی بر اساس نظریه تزریق توان[3]  تصریح شده می باشد.

[1] Reliability

[2] Pitch angle

[3] Power injection

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه برق با موضوع:مکان یابی بهینه واحدهای تولید پراکنده در میکروگرید با در نظر گرفتن توان اکتیو و راکتیو

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: