اولین تروجان جاسوس افزار برای Symbian با نام PbStealer نیز با الهام از ساختار کرم Cabir شکل گرفت. (Bhuiyan, 2010)این بدافزار که گمان می رود در چین طراحی شده باشد بر روی یک سرور کره ای هک شده بازی های بر خط[1] بارگذاری[2] شده بود. (Chukwu & Nnamdi, 2012) این اولین بدافزار موبایل با مقاصد مجرمانه به شمار می رفت. توابع Cabir برای ارسال داده های مربوط به دفترچه تلفن قربانی بر روی بلوتوث به اولین دستگاه پیدا نمود شده بهره گیری می گردید. (Bhuiyan, 2010) به این ترتیب به حریم خصوصی قربانیان تجاوز می نمود.

1-3-1-5 Lasco اولین ویروس تلفن همراه

خانواده بدافزار دیگر قابل مطالعه خانواده ای بدافزار Lasco می باشد. این خانواده بدافزار به کمک کدهای انتشاری بدافزار Cabir ویژگی منحصر به فردی ارایه داد. این بدافزار که به گونه خاص بایستی کرم نامیده گردد، علاوه بر خصوصیات انتشار کرم، قادر به آلوده سازی فایل های اجرایی SiS بود به عبارت بهتر برای اولین بار ویروس موبایل به وجود آمده بود. (Emm, 2006) تا زمانی که نویسنده این کد مخرب تصمیم به انتشار کد این بدافزار نگرفت این شیوه آلوده سازی در سایر بدافزارها دیده نشد.  (Zelkowitz, 2011)

[1] Online-Games

[2] Upload

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه رشته برق جایابی بهینه خازن با هدف بهبود پروفیل ولتاژ و کمینه سازی تلفات توان شبکه توزیع واقعی با مدل سازی بارهای مختلف
دسته‌ها: دسته‌بندی نشده