• تکنیک فیلترینگ نویز
 • با در نظر داشتن توضیحات اظهار شده در بخش قبل در نظر داشتن دو نکته مهم می باشد:

  • فقط نویز حرارتی منیع جریان دنباله اطراف هارمونیک دوم آن در نویز فاز خروجی تاثیر بسزایی دارد.
  • برای جلوگیری از کاهش اثر بارگذاری در لحظاتی که ترانزیستورهای سوئیچ وارد تریود می­شوند، یک امپدانس زیاد در دنباله در هارمونیک دوم نیاز می باشد.

  در نظر داشتن این نکات باعث ایجاد ایده­ی بهره گیری از یک فیلتر باند باریک به مقصود تضعیف مؤلفه­های مؤثر در ایجاد نویز فاز مربوط به منبع جریان شده می باشد که به گونه هم زمان از طریق ایجاد امپدانس بالا مشکلی نیز در مسئله­ی بار شدن شبکه­ی LC ایجاد نکند]11[ .

  بدین مقصود همان­گونه که در شکل (2-47الف) نظاره می­گردد، در قدم اول یک خازن بزرگ به موازات ترانزیستور منبع جریان قرار داده می­گردد تا مؤلفه های نویز واقع در  آن را توسط ایجاد یک مسیر با امپدانس کم و اتصال کوتاه کردن آن حذف نماید.  این  همان کاری می باشد که حاجی­میری پیشنهاد نمود. اما اگر خازن تنها اضافه گردد، با وجود مشکل بار شدن شبکه LC  ممکن می باشد تأثیر خاصی در بهبودی نویز فاز ایجاد نشود. در نتیجه برای حل این مشکل مطابق شکل(2-47ب) سلفی بین منبع جریان و سورس ترانزیستورها سری می­گردد. اندوکتانس سلف به­ گونه­ای انتخاب می­گردد که در فرکانس  با کلیه­ی خازن­های پارازیتی موجود از سورس ترانزیستورهای زوج دیفرانسیل تا زمین تشدید نماید و در نتیجه یک امپدنس بالا ایجاد نماید. به مجموعه­ی خازن و سلف اضافه شده به مدار نوسان‌ساز­­­ فیلتر کاهش نویز گفته می­گردد.

  این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه تولید همزمان برق وحرارت

   متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

  برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

  می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید: