در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – کنترل

عنوان:

الگوریتم های بهینه سازی تکاملی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
موضوع اصلی این نوشتار، معرفی و مطالعه روش هایی می باشد که با نام هوش جمعی از آن ها دانسته می گردد. البته روش های هوش جمعی نیز از طبیعت الهام گرفته شده اند و در فصل های بعدی، به صورت جداگانه مطرح خواهند گردید. در الگوریتم ژنتیک و همچنین الگوریتم بازپخت، که در بخش های بعدی معرفی می شوند، جواب های متعددی که در مجموعه جواب های الگوریتم وجود دارند، همگی به صورت جداگانه و توسط خود الگوریتم مطالعه می شوند و هیچ گونه ارتباط مستقیم و یا غیرمستقیمی بین جواب های مختلف وجود ندارد. به عنوان مثال، در الگوریتم ژنتیک، هیچ کدام از کروموزوم ها از بهترین کروموزوم موجود در جمعیت اطلاع ندارند. مثلا نمی دانند که مقدار ژن دوم در آن کروموزوم چند می باشد. و یا اینکه، از مقدار تابع هدف به ازای کروموزوم نخبه بی خبر هستند.
در روش هایی که در گروه هوش جمعی جای می گیرند، ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم بین جواب های مختلف الگوریتم هست. در واقع، در این روش ها، جواب ها که موجوداتی کم هوش و ساده هستند، برای پیدا شدن و یا تبدیل شدن به جواب بهینه، همکاری می کنند. این روش ها از رفتارهای جمعی حیوانات و موجودات زنده در طبیعت الهام گرفته شده اند.
مقدمه:
بهینه سازی فرایندی می باشد که برای بهتر کردن چیزی دنبال می گردد. فکر، ایده و یا طرحی که توسط یک دانشمند یا یک مهندس مطرح می گردد، طی طریقه بهینه سازی بهتر می گردد. در هنگام بهینه سازی، شرایط اولیه با روش های مختلف مورد مطالعه قرار می گیرد و اطلاعات به دست آمده، برای بهبود بخشیدن به یک فکر یا روش مورد بهره گیری قرار می گیرند. بهینه سازی ابزاری ریاضی می باشد، که برای یافتن پاسخ بسیاری از پرسش ها در خصوص چگونگی راه حل مسائل مختلف، به کار می رود.
در بهینه سازی از یافتن بهترین جواب برای یک مسأله صحبت به میان می آید. لفظ بهترین به گونه ضمنی اظهار می کند که بیش از یک جواب برای مسأله مورد نظر هست که البته دارای ارزش یکسانی نیستند. تعریف بهترین جواب، به مسأله مورد مطالعه، روش حل و همچنین اندازه خطای مجاز وابسته می باشد. پس چگونگی فرمول بندی مسأله نیز بر چگونگی تعریف بهترین جواب تاثیر مستقیم دارد. بعضی از مسائل جواب های مشخصی دارند. بهترین بازیکن یک رشته ورزشی، طولانی ترین روز سال و پاسخ یک معادله دیفرانسیل معمولی درجه اول، از مثال هایی هستند که می توان از آنها به عنوان مساله ساده نام برد.
فصل 1
کلیات
1-1- هدف
بهینه سازی فرایندی می باشد که برای بهتر کردن چیزی دنبال می گردد. فکر، ایده و یا طرحی که توسط یک دانشمند یا یک مهندس مطرح می گردد، طی طریقه بهینه سازی بهتر می گردد. در هنگام بهینه سازی، شرایط اولیه با روش های مختلف مورد مطالعه قرار می گیرد و اطلاعات به دست آمده، برای بهبود بخشیدن به یک فکر یا روش مورد بهره گیری قرار می گیرند. بهینه سازی ابزاری ریاضی می باشد که برای یافتن پاسخ بسیاری از پرسش ها در خصوص چگونگی راه حل مسائل مختلف به کار می رود.
در بهینه سازی از یافتن بهترین جواب برای یک مسأله صحبت به میان می آید. لفظ بهترین به گونه ضمنی اظهار می کند که بیش از یک جواب برای مسأله مورد نظر هست که البته دارای ارزش یکسانی نیستند. تعریف بهترین جواب، به مسأله مورد مطالعه، روش حل و همچنین اندازه خطای مجاز وابسته می باشد. پس چگونگی فرمول بندی مسأله نیز بر چگونگی تعریف بهترین جواب تاثیر مستقیم دارد. بعضی از مسائل جواب های مشخصی دارند. بهترین بازیکن یک رشته ورزشی، طولانی ترین روز سال و پاسخ یک معادله دیفرانسیل معمولی درجه اول، از مثال هایی هستند که می توان از آنها به عنوان مسائل ساده نام برد. پیش روی، بعضی از مسائل دارای جواب های بیشینه یا کمینه متعددی هستند، که به نام نقاط بهینه یا اکسترمم شناخته می شوند، و احتمالا بهترین جواب یک مفهوم نسبی خواهد بود. بهترین اثر هنری، زیباترین منظره و گوش نوازترین قطعه موسیقی از مثال هایی هستند که می توان برای این گونه مسائل بیان نمود.
تعداد صفحه : 78
قیمت : 14700 تومان

 
***

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود سمینار کارشناسی ارشد مهندسی برق الکترونیک: رمزنگاری اطلاعات
دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید