در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

دانشکده تحصیلات تکمیلی واحد تهران جنوب

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق مخابرات

عنوان:

امنیت در IMS

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده:
امروزه مخابرات در دو حوزه اصلی گسترش یافته می باشد که شامل دو کاربرد گسترده مخابرات سیار سلولی و اینترنت می باشد. با پیشرفتهای حاصل شده در این دو حوزه نیاز به ترکیب آنها بیشتر احساس گردید. اگرچه که این کار نخستین بار توسط موبایل نسل 2.5 صورت گرفت اما کیفیت سرویسهای ارائه شده و نیز تنوع آنها در حد مطلوب نبود و پس IP Multimedia Subsystem) IMS که یک زیر سیستم چند رسانه ای بر مبنای IP می باشد در 3GPP مطرح گردید تا این نیاز مرتفع گردد.
IMS کلیدی می باشد که 3G به وسیله آن دو مقوله مخابرات سلولی و اینترنت را با هم همراه می سازد و سبب می گردد مخابرات سلولی بتواند به تمام سرویسهایی که اینترنت تأمین می کند، با کیفیتی مناسب دست یابد.
گسترده شدن شبکه ها و یکپارچه شدن دو حوزه مطرح اگرچه که سبب دستیابی ساده تر کاربران به اقسام سرویسهای چند رسانه ای می گردد، اما حمله تهاجم ها و ریسکهای امنیتی را به همراه خواهد داشت. بدین ترتیب لزوم به کار بستن تمهیدات امنیتی محرز می باشد.
در این راستا در این سمینار آغاز در فصل نخست مروری داریم بر IMS، علت پیدایش آن و اقسام ویرایشهای آن تا به امروز، در فصل دوم به مطالعه معماری امنیتی IMS می پردازیم، در ادامه در فصل سوم، IMS را در NGN مطالعه می کنیم و فصل بعد به مطالعه توابع امنیتی در استاندارد 3GPP TS 33.102 V8.0.0 (2008-06 می پردازیم، سپس در فصل پنجم، چندی از مقالات چاپ گردیده در مقوله موضوعات امنیتی IMS را مرور می کنیم و در انتها در فصل ششم به صورت مختصر با شبیه ساز NS2 آشنا می شویم.
مقدمه:
IMS (زیر سیستم چند رسانه ای بر مبنای IP) در واقع یک شالوده شبکه سیار می باشد که انتقال اطلاعات، صحبت و تکنولوژی شبکه سیار را در طی یک ساختار برمبنای IP ممکن می سازد و جهت پر کردن فاصله میان مخابرات کلاسیک و سرویسهای جدید مانند اینترنت و افزایش کیفیت، یکپارچه شدن سرویسها و فراهم کردن سرویسهای چند رسانه ای می باشد. (ترکیب صدا و اطلاعات، کنفرانسهای ویدئویی، دسترسی به اینترنت، MMS و SMS، بازیهای گروهی و …). هدف IMS تنها فراهم کردن سرویسهای متنوع نمی باشد، بلکه آن چیز که که بسیار اهمیت دارد ارائه سرویسها با همان کیفیت قبل، در صورت جابجایی کاربر می باشد. IMS بالاخص برای افزایش اندازه بلادرنگ بودن سرویسهای چند رسانه ای طراحی شده می باشد. در واقع IMS این فرصت را فراهم می کند که بتوانیم به ارتباطات جذاب، ساده، امن و مفید سرویسهای چند رسانه ای شامل صدا، تصویر، متن یا ترکیبی از اینها دست یابیم.
IMS صنعت مخابرات را در سالهای اخیر به شدت تحت تاثیر قرار داده می باشد. معماری جدید که در اصل برای انتقال چند رسانه ای IP به کاربران بی سیم بود به عنوان یک استاندارد غیر قابل اجتناب می باشد، پلی جهت انتقال از شبکه ثابت به شبکه های IP می باشد.
کمپانی هایی مانند Nortel و Avaya و Alcatel Lucent و سایرین بازار IMS خود را پیش برده اند.
از آنجایی که شبکه های بر مبنای IP دارای معماری گسترده ای هستند و دستیابی آسان به سرویس ها را فراهم می کنند، تحت تهاجم هایی خواهند بود و پس به مکانیزم ها و تکنیک های امنیتی پیچیده نیاز دارند، به همین علت احراز هویت، رمز نگاری و تکنیکهای حفاظت اطلاعات مطرح می گردد، تا پیش روی تهدیدات امنیتی پروتکل ها، فعالیتهای غیر مجاز، سرویسهای کاذب و غیره حفاظت گردد.
تعداد صفحه : 111
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه ارشد رشته برق کنترل: طراحی کنترل کننده پیش بین برای سیستم های چندمتغیره صنعتی

***

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید