در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

بهبود کارایی شبکه محلی بیسیم (WLAN) به کمک تکنیک آنتن های چندگانه

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
گسترش روزافزون امکان ارائه سرویس های مخابراتی بر روی بستر IP، بخصوص در شبکه های نسل آینده، باعث شده می باشد که روز به روز شبکه های کامپیوتری تأثیر مهمتری را در ارائه خدمات مخابراتی اعمال کنند.
در این بین شبکه های کامپیوتری بی سیم مبتنی بر استاندارد IEEE 802.11 یکی از اصلی ترین گزینه ها برای بهره گیری در شبکه دستیابی و شبکه های محلی هستند. در نظر داشتن این طریقه و همچنین افزایش تقاضای پهنای باند مورد نیاز کاربران به دلیل نیاز به بهره گیری از سرویس های پیچیده تر، اصلی ترین نکاتی بودند که ما در انتخاب موضوع پایان نامه مورد توجه قرار داده ایم.
این پایان نامه در دو بخش اصلی مورد بحث و مطالعه قرار می گیرد. در بخش اول، با در نظر داشتن مدل مارکوف موجود برای شبکه های بی سیم زیرساخت، طرز محاسبه ارتباط پارامتر گذردهی این شبکه ها در محیط فیدینگ چندمسیره مطالعه می گردد و به کمک این ارتباط و با در نظر داشتن تأثیرپذیری پارامتر گذردهی شبکه از وضعیت کانال در ادامه این بخش تعیین چگونگی تابع توزیع پارامتر گذردهی را مورد مطالعه قرار می دهیم و سپس به کمک این تابع توزیع، تأثیر بهره گیری از تکنیک های آنتن های چندگانه مانند MRRC و کدینگ الموتی را مطالعه می نماییم. در ادامه پایان نامه پس از مطالعه شبکه های بی سیم در حالت خودجوش مدل مارکوف این شبکه ها را مطالعه می کنیم و چگونگی بهره گیری از این مدل مانند مدل شبکه زیرساخت، در به دست آوردن پارامتر گذردهی و تابع توزیع آن در شبکه خودجوش را مورد مطالعه قرار می دهیم و تأثیر بهره گیری از آنتن های چندگانه و تغییرات پارامترهای شبکه بر روی این تابع توزیع را با کمک نرم افزار MATLAB به دست می آوریم.
بخش دوم، شامل شبیه سازی در محیط Simulink می باشد. در این بخش اثر تغییرات لایه فیزیکی روی پارامتر گذردهی مورد مطالعه قرار می گیرد و با مقایسه تکنیک الموتی با مدولاسیون های معمول، مزیت بهره گیری از این تکنیک در بهبود پارامترهای خطای بیت و پارامتر گذردهی شبکه به ازای SNRهای متفاوت را نشان می دهیم.
بایستی متذکر گردید که نرم افزار Matlab یکی از انتخاب های مطلوب می باشد زیرا در این نرم افزار، امکان تغییر لایه ها بخصوص لایه فیزیکی به راحتی امکان پذیر می باشد.
مقدمه
سیاق تغییرات در صنعت مخابرات نشان دهنده ایجاد تحولی بزرگ در زمینه سیستم های مخابراتی می باشد. به گونه کلی در مدل های ابتدایی از شبکه های مخابراتی اصلی ترین سرویس قابل ارائه به کاربران، امکان برقراری ارتباط صوتی بین آنها بوده می باشد که در این مدل، کاربران عموماً به کمک شبکه دستیابی کابل زوجی به لایه زیرساخت شبکه که بر مبنای سوئیچینگ مداری اقدام می کند متصل می شدند. در کنار این سرویس، ارتباطات داده ای نیز در حد محدودی امکان پذیر بود. در این مدل هرچند لایه زیرساخت دو شبکه صوت و داده جدا از هم هستند، اما شبکه دستیابی هردو بر مبنای سوئیچینگ مداری اقدام می کند. شکل (1-1-الف) این مدل را نشان می دهد.
با گسترش اهمیت انتقال داده و همچنین امکان ارائه سرویس های صوتی بر روی شبکه های با سوئیچینگ بسته ای (روش های  VoIP) دسترسی شبکه های داده و صوتی نیز از یکدیگر مجزا شده اند و شبکه های دسترسی مبتنی بر سوئیچینگ بسته ای نیز ایجاد شدند. به عنوان نمونه می توان از WLAN و xDSL نام برد. در این مدل حتی تعدادی از ارتباطات صوتی نیز از طریق زیرساخت بسته ای مستقر می گردد. این مدل نیز در شکل (1-1- ب) آورده شده می باشد.
اصلی ترین دلیل برای گسترش این مدل، ایجاد امکان ارائه سرویس های متنوع و جدیدی می باشد که می توان آنها را با هزینه کمتر و سادگی بیشتر بر روی بستر داده ای به کاربران ارائه نمود. این ویژگی در کنار تحقیقات انجام گرفته در زمینه بالا بردن امنیت و کیفیت در شبکه های داده ای باعث خواهد گردید در آینده نه چندان دور مدل جدیدی برای شبکه های مخابراتی جایگزین مدل های قبلی گردد که از آن به عنوان شبکه های نسل آینده یاد می کنند. در این مدل تمامی ارتباطات و سرویس ها بر روی شبکه بسته ای و به خصوص به کمک لایه IP به کاربران ارائه می گردد و کاربران می توانند تمامی نیازهای ارتباطی خود را از این طریق برآورده کنند. شمای این مدل در شکل (1-1- پ) آورده شده می باشد.
تعداد صفحه : 143
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد رشته برق قدرت: تحلیل بهینه ورود و خروج واحدهای نیروگاهی برای سیستم با ابعاد بزرگ

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید