در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
واحد تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد
رشته مهندسی برق- قدرت
عنوان:
روش های جایابی مولدهای تولید پراکنده

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
بهره گیری از مولد های تولیدپراکنده در شبکه های توزیع با در نظر داشتن مزایای این مولد ها در حال افزایش می باشد با وجود مزایای فراوان مولدهای DG یکی از مزایایی که عمداتاً در جایابی و بهره گیری از این مولدها مورد تأکید می باشد کاهش تلفات شبکه های توزیع و انتقال می باشد.
بهره گیری از این مولدها بدون مطالعات جایابی و مطالعه شبکه توزیع وانتقال علاوه براینکه باعث کاهش تلفات شبکه نمی گردد ممکن می باشد تلفات را نیز در شبکه افزایش دهد و سایر شاخص های مهم شبکه مانند قابلی تاطمینان و سطح ولتاژ در شبکه توزیع را مختل کرده و هارمونیک های ولتاژ را در شبکه افزایش دهد.
در این سمینار انواع روش های جایابی و مطالعه شبکه توزیع جهت جایابی مولدهای تولیدپراکنده مورد مطالعه قرار گرفته می باشد.
مقدمه
تولید پراکنده شده یا توزیع شده (DG) سیستم قدرت را در سطح شبکه توزیع وانتقال به خصوص شبکه توزیع تحت تاثیر اثرات حظور خود در شبکه قرار می دهد.
این سمینار تلفات سیستم انتقال و توزیع را بر اساس محل قرار گرفتن مول دهای تولیدپراکنده در شبکه مورد مطالعه قرار م یدهد. شبیه سازی ها نشان می دهد که همانگونه که جایابی صحیح مولدهای تولیدپراکنده باعث کاهش تلفات در شبکه م یشود قرار دادن این مولدها بدون مطالعه و مطالعه در محل نامناسب باعث افزایش تلفات در شبکه م یشود. همچنین جایابی مناسب مولدهای تولیدپراکنده در شبکه باعث آزادسازی ضرفیت انتقال خطوط و کاهش تنش و فشار بر تجهیزات انتقال میگردد. ضمناً صرفه جویی در هزینه ها با به تعویق انداختن و یا رفع نیاز به گسترش شبکه قدرت در سایه بهره گیری از مولدهای تولیدپراکنده امکان پذیر می باشد.
فصل اول:
مروری بر سابقه موضوع و مزایای مولدهای تولیدپراکنده
1-1- مقدمه
تولید پراکنده عموماً عبارت می باشد از تولید برق در محل مصرف اما گاهاً به تکنولوژی هایی گفته می گردد که از منابع تجدیدپذیر برای تولید برق بهره گیری م یکنند. آن چیز که عموماً مورد قبول می باشد، این می باشد که این مولدها صرف نظر از چگونگی تولید توان مولدهای تولیدپراکنده، حجم این مولدها نسبتاً کوچک بوده و ظرفیت آنها معمولاً کمتر از 300MW می باشد و مستقیماً به شبکه توزیع وصل می شوند. بالا رفتن هزینه های انتقال و توزیع، به مولدهای تولیدپراکنده این امکان را میدهد که برق تولیدی خود را به قیمتی ارزانتر در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. بخصوص در سیستم های تجدید ساختار شده تولیدپراکنده می تواند در مناطقی که دارای LMP2 بالاتری هستند توجیه اقتصادی داشته باشد. به علاوه تولید پراکنده امکان بهره گیری از منابع پاک برای تولید برق را می دهد.
1-2- تولید پراکنده (DG)
تعاریفی که برای تولیدپراکنده ارائه شده می باشد تا حدودی متفاوت می باشد. IEEE، تولید برق توسط وسایلی که به اندازه کافی از نیروگاه های مرکزی کوچکتر باشند و قادر به نسب در محل مصرف هستند را به عنوان تولیدپراکنده تعریف کرده می باشد. IEA، واحدهای تولید کننده توان در محل مصرف یا در داخل شبکه توزیع که توان را به گونه مستقیم به شبکه توزیع محلی تزریق می کنند را DG معرفی می ‌کند، اما CIGRE، شرط غیر قابل دیسپچ شدن را برای این مولدها ذکر کرده می باشد.
اتصال مولدهای DG به شبکه توزیع علی رغم مزایای که برای شبکه دارد اما اتصال آنها به شبکه باعث ایجاد هارمونیک در شبکه و کاهش امپدانس اتصال کوتاه می گردد. ضمناً اگر در هنگام خاموشی مولد DG متصل به شبکه به صورت جزیره ای کار کند می تواند برای تعمیرکاران شبکه خطرناک باشد.
تعداد صفحه : 134
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   سمینار ارشد رشته برق:بررسی روش های مختلف کنترل بدون حسگر ماشین های شار محوری

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید