در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی
تهران جنوب
دانشکده تحصیلات تکمیلی
“M.S.c “ پایان نامه دریافت کارشناسی ارشد
مهندسی برق- کنترل
عنوان :
کنترل توپ ضد هوایی با بهره گیری از کنترل فازی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)
چکیده
با در نظر داشتن نیاز صنایع نظامی دریائی به اتوماسیون هدفگیری و شلیک گلوله توسط کامپیوتر و عدم دخالت نیروی انسانی در این امر، انجام این پروژه گام آوچکی در شکل گیری این امر خواهد بود. هدف نهایی این می باشد آه با پردازش اطلاعات راداری که روی عرشه این آشتی نصب می باشد اقدام دنبال کردن هدف را بوسیله لوله توپ انجام دهیم. بطوریکه در قسمتهای بعدی ذکر خواهد گردید در این ترکیب ما به طراحی دو کنترلر کاملاً مجزا خواهیم پرداخت. کنترل کننده اول وظیفه ردیابی هدف را بطور پیوسته بعهده دارد و کنترل کننده دوم وظیفه پایدار سازی لوله توپ را در برابر لرزشهای کاملاً تصادفی ناشی از حرآت پایه را بعهده دارد. این ساختار پیشنهادی به ما این امکان را می دهد که به طراحی مجزای هر یک از این دو بخش بپردازیم.
مقدمه
ردیابی هدف از دیر باز یکی از مهمترین موردها کاربردی آنترل در صنایع نظامی بوده می باشد. ردیابی و دنبال کردن یک شیء یا یک مسیر وظیفه ای می باشد که می تواند بصورت دستی و یا خودکار انجام گردد.
یک سیستم دریابی هدف در اقدام نگاشتی می باشد بین گشتاورهای خروجی مربوط به موتورها با وضعیت جدید زوایای سمت و ارتفاع.
در این سیستمها با حرکت هدف در فضا ، دو موتور وظیفه تنظیم وضعیت جدید سیستم را بر اساس موقعیت هدف بعهده دارند که این اقدام بطور پیوسته انجام می گیرد.
هدف نهایی ما کنترل یک توپ ضد هوایی معمولی می باشد که بر روی یک پایه متحرک که یک کشتی کوچک یا یک ناوچه می باشد نصب می باشد.
با در نظر داشتن نیاز صنایع نظامی دریائی به اتوماسیون هدفگیری و شلیک گلوله توسط کامپیوتر و عدم دخالت نیروی انسانی در این امر، انجام این پروژه گام کوچکی در شکل گیری این امر خواهد بود. هدف نهایی این می باشد که با پردازش اطلاعات راداری که روی عرشه این کشتی نصب می باشد اقدام دنبال کردن هدف را بوسیله لوله توپ انجام دهیم.
بطوریکه در قسمتهای بعدی ذکر خواهد گردید در این ترکیب ما به طراحی دو کنترلر کاملاً مجزا خواهیم پرداخت. کنترل کننده اول وظیفه ردیابی هدف را بطور پیوسته بعهده دارد و کنترل کننده دوم وظیفه پایدار سازی لوله توپ را در برابر لرزشهای کاملاً تصادفی ناشی از حرکت پایه را بعهده دارد. این ساختار پیشنهادی به ما این امکان را می دهد که به طراحی مجزای هر یک از این دو بخش بپردازیم.
فصل اول
مقدمه
کنترل فازی امروزه بعنوان یکی از زمینه های تحقیقاتی کاربرد تئوری مجموعه های فازی مطرح می باشد. این تئوری به همراه منطق فازی اولین بار توسط پروفسور زاده در سال 1965 معرفی گردید. بکمک این تئوری میتوان به کمیات فیزیکی ، مفاهیم غیر صریحی نظیر کم، زیاد، متوسط و… را نسبت داد.
منطق فازی نسبت به منطق معمولی بمراتب نزدیکتر به چگونگی تفکر بشر می باشد. در سال 1972 پروفسور زاده با ارائه مقاله ای در زمینه کنترل فازی، افق های جدیدی را در زمینه بکارگیری مجموعه های فازی جهت کنترل کیفی سیستمها به وجودآورد. بدنبال آن در سال 1974 ممدانی توانست جهت کنترل یک توربین بخار از کنترل کننده فازی بهره گیری نماید.
کنترل کننده های فازی که بر اساس منطق فازی اقدام می کنند. سیستمهابی هستند جهت تبدیل استراتژی کنترل زبانی (که بر اساس اطلاعات فرد خبره شکل گرفته) بصورت یک استراتژی کنترل خودکار. بطور همزمان با رشد کاربرد منطق فازی در کنترل ، در موردها دیگری زیرا مدلسازی ، شناسائی ، دسته بندی و تشخیص الگو و… نیز کاربرد منطق فازی بسرعت شکل گرفت . در جدول زیر بخشی از طریقه تحولات کاربرد منطق فازی در کنترل سیستمها ملاحظه میگردد.
 تعداد صفحه : 91
قیمت : 14700 تومان

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد مهندسی برق: تایید هویت با استفاده از تصاویر عنبیه

***

—-

دسته‌ها: مهندسی برق

دیدگاهتان را بنویسید