همانگونه که در بخش قبلی تصریح گردید ، منحنی (5-5) اندازه تولید توان واحد در قبل از خنک کردن هوای ورودی به کمپرسور را در شرایط مختلف آب وهوایی نشان می دهد . با خنک کردن هوای ورودی به کمپرسور توسط سیستمهای کویلی ، دمای هوای ورودی به کمپرسور ، از منحنی (2-5) تبعیت خواهد نمود . منحنی (6-5) ، رطوبت نسبی هوای ورودی به کمپرسور را پس از خنک کردن هوای محیط بوسیله سیستم کویلی نشان می دهد . بعنوان مثال این شکل نشان می دهد که چنانچه رطوبت نسبی محیط 10% باشد ، در صورت کاهش دمای محیط به 15  توسط سیستم کویلی ، هیچگاه رطوبت نسبی هوا پس از خنک کردن هوا به 100% نخواهد رسید . تحلیلهای مشابهی را نیز در خصوص شرایط دیگر هوا روی این منحنی می توان داشت .

توان تولیدی نیروگاه پس از خنک کردن هوای ورودی به روش کویلی از منحنی (7-5) پیـروی می کند . منحنی (8-5) نیز اندازه افزایش توان در حین بهره گیری از خنک کن هوا را نسبت به قبل از خنک کردن نشان می دهد . ملاحظه می گردد که بیشترین افزایش توان ، مربوط به دماهای بالا  با رطوبت نسبی های بالا می باشد . این نتیجه گیری کاملا ً بر خلاف نتیجه گیریهای مربوط به سیستمهای تبخیری می باشد . دلیل این مسئله را بایستی در اندازه آب موجود در هوا در شرایط یکسان جستجو نمود . درصد افزایش توان نیز در منحنی (9-5) آورده شده می باشد . بعنوان مثال ، در 45  و رطوبت نسبی 10% ، حدود 10.8 MW معادل  25% افزایش توان نسبت به قبل از خنک کردن بروش کویلی خواهیم داشت .

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه طراحی و ساخت فیلترمیان گذر مایکرویو با استفاده از ساختار های متامتریالی

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده