دراین روش جهت خنک کردن هوای ورودی به توربین گازی ، طی یک سیکل ترموینامیکی ، سرمای لازم را در اواپراتور سیستم چیلر جذبی نوع لیتیم – بروماید ایجاد می کنند. سرمای ایجادشده در اواپراتور ، بصورت آب سرد سیرکولوله ، بین کویلهای سرمایشی واقع شده در اتاق فیلتر توربین گازی واواپراتور را تأمین خواهد نمود . شماتیک موقعیت قرارگیری چیلر جذبی بین توربین ، برج خنک کن  وسیستم بازیافت حرارتی در شکل (7-6)  نمایش داده شده می باشد .

 

شکل (7-6)

جهت برآورد اندازه انرژی مصرفی سیستم جذبی نوع لیتیم – بروماید ، شرکت نخبه صنایع به شبیه سازی این چیلر مطابق  شکل   (8-6)     پرداخته می باشد . چیلر ازنوع تک اثره  (Single Effect )

در نظر گرفته شده می باشد . در این سیکل فرض شده می باشد که انرژی مورد نیاز سیکل توسط آب گرم 100 درجه سانتیگراد تأمین می گردد . در بخش اول شبیه سازیها ، به مطالعه اثر آب گرم روی دماهای مختلف سیکل پرداخته شده می باشد . آب گرم تولید شده در دیگ ، از طریق نقطه 11 نشان داده شده در شکل وارد ژنراتور شده وضمن پس دادن انرژی خود به سیال عامل سیکل ، ازطریق نقطه 12 آنرا ترک می نماید . هدف تولید آب سرد در اواپراتور چیلر می باشد . آب سرد تولید شده در اواپراتور که به نوعی آب سیرکوله بین کویلهای سرمایشی تعبیه شده در ورودی هوای توربین گازی و اواپراتور می باشد، از طریق نقطه 18 اوتپراتور را ترک می کند. نتایج این شبیه سازی نشان می دهد که آب سرد تولید شده حدود 4 درجه سانتیگراد می باشد . همچنین مشخص می گردد به ازای هر تن تبرید تولیدی در اواپراتور ، حدود 4.8 کیلووات انرژی در ژنراتور مورد نیاز می باشد .

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد حذف تداخل در کانال مرجع رادار پسیو مبتنی بر سیگنال پخش تلویزیون دیجیتال توسط فرستنده های زمینی با رویکرد بازتولید

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده