استخراج[1] و انتخاب ویژگی[2] یکی از تکنیک­های مهم پیش‌پردازش در حل مسائل طبقه‌بندی در علم بازشناسی الگو، داده کاوی و یادگیری ماشین می باشد. در واقع ویژگی‌های موثر، مشخصات برجسته‌ای از سیگنال اصلی هستند که تا حد امکان، نسبت به تغییرات مقاوم بوده و قادرند در شرایط مختلف فرق میان چند کلاس را اظهار نمایند. معمولاً جهت بهره گیری از یک سیستم تشخیص الگوی نوعی کوشش می گردد اندازه داده‌ها و اطلاعات خام را با استخراج این ویژگی‌ها تا حد امکان کاهش دهند. جهت اظهار فضای مسئله، تعریف مدولاسیون دیجیتال و مفاهیم استخراج ویژگی، موضوعی در خور توجه می باشد.

در آغاز، مروری بر مدولاسیون‌های دیجیتال می گردد. در ادامه به مفهوم استخراج ویژگی و سپس به مطالعه ویژگی‌های آمارگان بالا به عنوان یکی از ویژگی­های مهم و کاربردی در شناسایی مدولاسیون، می­پردازیم. در این پایان­نامه تشخیص نوع مدولاسیون هم در کانالAWGN  و هم در سیستم­های مبتنی بر OFDM، مدنظر می باشد. از این­رو در ادامه­ی این بخش، به مطالعه مفاهیمی زیرا کانال­های محو­شونده، سیستم­های OFDM، ماشین بردارهای پشتیبان و الگوریتم‌های بهینه‌سازی فاخته (COA) می‌پردازیم.

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   پایان نامه برق با موضوع:نتایج شبیه سازی ماشین القایی در اثر خطای سیم پیچ در شیارهای استاتور