تخمین مکان، تعداد و شکل اهداف پنهان شده با بهره گیری از سنجش الکترومغناطیس، یک مسأله­ی پراکندگی معکوس با کاربردهای زیادی می باشد مانند، تست­های غیر مخرّب، کاوش­های زیر سطحی و تصویربرداری پشت دیوار. حل این مسأله دشوار می باشد زیرا اغلب محیط­ پیچیده و ناشناخته می باشد. برای مثال در تصویربرداری از پشت دیوار، اهداف در درون یک ساختمان با طرح­ها و مواد مختلف قرار دارند.

در تصویربرداری از پشت دیوار ملزم به بهره گیری از امواج الکترومغناطیس در باند S به دلیل نفوذ در دیوار می­باشیم. محیط با بهره گیری از آرایه­ایی از آنتن­ها روشن می­گردد، و از طریق داده­های دریافت شده توسط آنتن­ها قابل بازسازی هستند. تصویربرداری از پشت دیوار (TWI)[1] به دلیل توانایی دیدن پشت دیوار، توجه زیادی در حوزه­های مختلف نظامی و غیر نظامی پیدا کرده می باشد. به عنوان مثال، این تکنولوژی برای نظارت و تشخیص بشر و اشیا در محیط­های شهری، و برای انجام عملیات جست و جو و نجات در شرایط نظامی به کار گرفته می­گردد.

برای تصویربرداری از پشت دیوار، نه تنها نیاز می باشد بدانیم هدف در پشت دیوار قرار دارد بلکه نیاز به دانستن مکان هدف نیز می­باشیم. چندین الگوریتم مؤثر برای حل این مسأله ارائه شده می باشد ] 49-47[. ما در این فصل، به تصویربرداری از پشت دیوار با تکیه بر تکنیک معکوس زمانی می­پردازیم. به گونه خاص، روش­های DORT و TR-MUSIC برای تشخیص، مکان­یابی و ردیابی هدف در پشت دیوار بهره گیری می­کنیم.

[1] Through The Wall Imaging

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه ارشد:استراتژی بهینه قیمت دهی در بازار عمده فروشی برق با استفاده از الگوریتم دینامیکی pso مبتنی بر gso

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده