در اینجا یک روش تخمینDOA  برای زمانی که گین و فاز المان ها را نمی دانیم نمایش داده می گردد که این روش براساس تجزیه ویژه اقدام می کند. این روش تخمینی از جهت ورود تمام منابع موجود در سیستم به ما می دهد. علاوه بر آن در این روش گین و فاز هر عنصر را کالیبره می کنیم بدون این که هیچ محدودیتی برای شکل آرایه وجود داشته باشد. این الگوریتم می تواند در جهت بهبود بخشیدن به  عملکرد هر سیستم تخمین DOA که مبتنی بر تجزیه ویژه اقدام می کند به کار برده گردد.

روش های جهت یابی که براساس تجزیه ویژه کار می کنند به گونه گسترده ای از آغاز این دهه بحث شده اند. شبیه سازی های کامپیوتری و یک تعداد نسبتا محدودی از سیستم های آزمایشی نشان داده اند که این تکنیک ها در موردها خاصی عملکرد بهتری در مقایسه با روش های جهت یابی معمولی[1] دارند.

برخلاف مزیت هایی که روش های تجزیه ویژه دارند( روش هایی که مبتنی بر تجزیه ویژه اقدام می کنند) کاربرد آنها برای سیستم های واقعی خیلی محدود شده اند. یکی از علت های مهم آن پیچیدگی عملی مربوط به کالیبره کردن اطلاعات کل سیستم می باشد. روش های جهت یابی که براساس تجزیه ویژه اقدام می کنند مانند MUSIC نیاز به آگاهی دقیق از سیگنال های دریافتی دارند که این سیگنال ها توسط آرایه از یک منبع استاندارد که در هر جهتی می تواند واقع بشود دریافت شده اند. این مجموعه از بردارهای سیگنال دریافتی به ازای تمام جهت های ممکن مانیفولد آرایه[2] نامیده می شوند. عملکرد سیستم هایی که براساس تجزیه ویژه اقدام می کنند بستگی به دقت این مانیفولد آرایه دارد.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   دانلود پایان نامه درباره:تقویت کننده عملیاتی مبتنی بر نانولوله کربنی CNFET-OPAMP

[1] Conventional

[2] Manifold array

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده